Październik to kolejny przełomowy moment w historii firmy Aluplast w Polsce. Na początku miesiąca po raz pierwszy wartość sprzedaży realizowana przez Aluplast Sp. z o.o. przekroczyła poziom 1 miliarda PLN. Na przełomie listopada i grudnia rozpocznie się natomiast proces instalowania pierwszych ekstruderów w nowej fabryce w Nagradowicach.
Aluplast stabilnie realizuje plany
Już w ubiegłym roku Aluplast zbliżył się do granicy jednego miliarda złotych przychodów ze sprzedaży, osiągając 998 milionów PLN, co stanowiło wzrost o 44% w stosunku do 2020 r. Początek tego roku wskazywał, że przekroczenie tej granicy jest tylko kwestią miesięcy i dzięki utrzymaniu po trzech kwartałach dynamiki wzrostu przychodów na poziomie blisko 30% udało się to osiągnąć już w październiku. Wprawdzie od drugiego kwartału zauważalny jest spadek dynamiki wzrostu przychodów, która w pierwszym kwartale przekraczała 42%, to wciąż z nadwyżką realizowane są zaplanowane na ten rok poziomy sprzedaży. Niezwykle istotny jest przy tym fakt, że wzrosty sprzedaży realizujemy na wszystkich kluczowych dla nas rynkach. Ostatnie kilka miesięcy przyniosły wprawdzie wyhamowanie wzrostu cen surowca, jednak wysokie ceny nośników energii powodują, że sytuacja w zakresie dostępności surowca wciąż jest niestabilna.
Koniec roku, początek uruchamiania nowego zakładu
Na przełomie listopada i grudnia w nowej fabryce w podpoznańskich Nagradowicach rozpocznie się instalacja pierwszej linii do produkcji profili, co będzie początkiem procesu uruchamia produkcji w nowym zakładzie. W kolejnych tygodniach instalowane będą kolejne linie, a w dalszej kolejności zaplanowana jest sukcesywna relokacja maszyn z zakładu w Poznaniu. W ramach obecnie zrealizowanego etapu, w nowej hali zainstalowanych może zostać 50 ekstruderów. Równolegle trwają obecnie prace związane z montażem technologii i instalacji w mieszalni. Do nowej fabryki przeniesiony i rozbudowany zostanie również dział okleinowania profili.
W finalizowanym obecnie etapie oddana zostanie nowa hala produkcyjna, mieszalnia surowca oraz pomieszczenia techniczne o łącznej powierzchnia ok. 20 tys. m2. W pierwszym etapie oddane do użytku zostały natomiast hala o powierzchni 17 tys. mkw. wraz z placami i drogami wewnętrznymi o pow. 37 tys. mkw. Na terenie zakładu działa już stacja wysokich napięć, która ma zapewnić zabezpieczenie ciągłości energetycznej fabryki.
ENERGETO NEO – nowa energia, nowe możliwości
Ten rok to również przełomowa propozycja w ofercie produktowej Aluplast. W połowie roku zaprezentowana została nowa platforma systemowa – ENERGETO NEO.
Projektując nową platformę systemową ENERGETO NEO postawiliśmy sobie szereg wyzwań: połączyć najbardziej innowacyjne technologie Aluplast z wyjątkowym designem – komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast sp. z o.o. Tym samym nasi partnerzy handlowi mają możliwość wyróżnienia swojej oferty zarówno poprzez wyjątkowy, atrakcyjny design, jak również unikatowe rozwiązania i technologie. Energeto NEO to pierwszy w naszej historii system, w którym łączymy w jednej platformie zarówno rozwiązania z uszczelnieniem zewnętrznym (AD), jak i uszczelnieniem środkowym (MD). Pozwala to swobodnie łączyć poszczególne geometrie profili ze sobą, tworząc różnorodne konfiguracje stylistyczne okien, przy jednoczesnym zachowaniu ich stosunkowo niewielkiej ilości. Obserwując duże zainteresowanie oraz bardzo pozytywny feedback ze strony producentów i sprzedawców okien, jesteśmy przekonani, że ten system poza swoim niezwykle atrakcyjnym designem, dostarczy również dodatkowych argumentów sprzedażowych. Używając nomenklatury piłkarskiej, wprowadzając platformę systemową Energeto NEO „zagęszczamy środek pola”, co zdecydowanie poszerza wachlarz dostępnych rozwiązań i „wypełnia lukę” między dotychczasowymi platformami 70 i 85 mm.