Z życia Szkoły

SZKOLENIE UCZNIÓW ZSB W SIEDZIBIE FIRMY REMMERS W NIEMCZECH

W dniach 07 – 09.11.2022 r. uczniowie Technikum Budowlanego i Branżowej Szkoły I Stopnia Zespołu Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym do firmy REMMERS DEUTSCHLAND w Löningen.

W szkoleniu udział wzięło 9 uczniów z klas 3 i 4 Technikum Budowlanego oraz 3 uczniów 3 klasy Branżowej Szkoły I Stopnia, łącznie 12 uczniów, którzy wraz z opiekunami Marcinem Zartem i Maciejem Jóźwiakiem wzięli udział w szkoleniu. Zanim uczniowie szkoły dotarli 07.11.2022 r. do Löningen na Północy Niemiec, zdążyli po drodze zwiedzić piękne miasto Brema, przypomnieć sobie znaną historię braci Grimm o ,,Muzykantach z Bremy” oraz zwiedzić stocznię statków pasażerskich MEYER w Papenburgu. Uczniom towarzyszyli opiekunowie z ZSB Poznań oraz pracownicy REMMERS DEUTSCHLAND i REMMERS POLSKA. Wieczorem uczniowie zostali podjęci w gościnnym Löningen kolacją przez pracowników firmy REMMERS. 08.11.2022 r. odbyło się właściwe szkolenie w nowym centrum szkoleniowym firmy REMMERS. Uczniowie zapoznali się w sposób teoretyczny i praktyczny z produktami REMMERS oraz ich zastosowaniem w budownictwie. Ponadto zwiedzili zakład i odbyli krótki kurs z marketingu i promocji produktów, korzystając przy tym z języka angielskiego i niemieckiego. Wyjazd szkoleniowy do zakładów REMMERS wpisany jest w szerszy kontekst współpracy Zespołu Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego i firmy REMMERS. Jeszcze w tym roku szkolnym uczniowie wezmą udział w kolejnym szkoleniu REMMERS w siedzibie polskiej filii REMMERS w Tarnowie Podgórnym. Ponadto planowane jest szkolenie praktyczne w maju 2023 r., podczas którego uczniowie ZSB odbędą szkolenie z produktami REMMERS na terenie ZSB. Firma REMMERS od lat jest cenionym partnerem ZSB. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli firmy REMMERS oraz dyrekcji ZSB podwyższa poziom kształcenia przyszłych kadr budowlanych ku zadowoleniu uczniów.

Nasz adres

Wielkopolska Izba Budownictwa