Aktualności

SPONSORZY III KONFERENCJI Z CYKLU „ROGER SŁAWSKI I JEGO EPOKA”

04.11.2019

Dziękujemy sponsorom - firmom:

 • PWD Sp. z o. o.,
 • OPAL,
 • CONDIX SA,
 • PROMET - BIN.

PWD Sp. z o. o. (http://www.pwd-mieszkania.pl) jest bardzo prężną, młodą spółką dewelopersko-inwestycyjną zawiązaną przez grupę prywatnych inwestorów. Udziałowcami Spółki są indywidualni inwestorzy posiadający wieloletnie doświadczenie na rynku budowlanym oraz rynku nieruchomości.

Przedsiębiorstwo za główny przedmiot swojej aktywności gospodarczej uznaje działalność deweloperską, polegającą na realizowaniu przedsięwzięć budowlanych w charakterze inwestora lub inwestora zastępczego. W tym ujęciu jej działalność obejmuje w szczególności:

 • zakup gruntu pod zabudowę,
 • zlecanie prac nad projektem architektonicznym,
 • zlecanie prac budowlanych podwykonawcom,
 • nadzór nad przebiegiem prac budowlanych,
 • sprzedaż wybudowanych mieszkań.

Spółka współpracuje z najlepszymi biurami architektonicznymi i firmami budowlanymi, wykorzystując przy tym najnowocześniejsze technologie i materiały budowlane.

OPAL (http://www.opal.com.pl) jest firmą wyspecjalizowaną w projektowaniu, produkcji i montażu nowoczesnych elewacji.

W ciągu 27 lat działalności firma zrealizowała kilkaset obiektów na terenie całego kraju i za granicą. Elementy architektoniczne wykonane przez Opal znajdują zastosowanie w rożnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej tj. nowoczesne biurowce, banki, obiekty dydaktyczno-naukowe, centra handlowe jak również w budownictwie przemysłowym i mieszkaniowym.

Celem, do którego konsekwentnie zmierza Spółka, jest prowadzenie działalności w sposób odpowiedzialny, pozostając w zgodzie z najwyższymi standardami prawnymi i etycznymi, czego efektem jest wykreowanie wysokiej kultury przedsiębiorstwa, wyróżniającej Spółkę na rynku. Uznanie, jakim cieszą się wśród użytkowników produkty firmy potwierdzają liczne medale, puchary, dyplomy i wyróżnienia zdobyte na targach i wystawach.

OPAL oferuje:

 • fasady aluminiowe i stalowe przeszklone,
 • okna i drzwi aluminiowe,
 • elewacyjne okładziny kompozytowe,
 • elewacyjne okładziny ceramiczne,
 • elewacyjne okładziny włókno-cementowe,
 • zewnętrzne aluminiowe osłony przeciwsłoneczne,
 • konstrukcje przeciwpożarowe, świetliki, drzwi i ścianki działowe,
 • sufity podwieszane wewnętrzne i zewnętrzne,
 • elewacje wentylowane.

CONDIX SA (http://www.condix.pl) funkcjonuje na rynku budowlanym od 1991 roku.

Podstawowym kierunkiem rozwoju firmy jest działalność budowlana w segmencie budownictwa przemysłowego przy wykorzystaniu własnych rozwiązań projektowych i wykonawczych.

W ramach przedsiębiorstwa funkcjonuje także Zakład Produkcyjny Lekkich Konstrukcji Stalowych i Aluminiowych.

CONDIX dysponuje własną wysoko wykwalifikowaną kadrą inżynierską i budowlaną zatrudnioną na budowach, w biurze projektowym i w zakładzie produkcyjnym.

Wieloletnie doświadczenia i współpraca ze znanymi inwestorami z wielu krajów pozwala na podejmowanie się w sposób kompleksowy, najpoważniejszych i najtrudniejszych zadań inżynierskich. Optymalizacja rozwiązań technicznych i ekonomicznych już na etapie projektu, własne innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne jak również spore możliwości organizacyjno-sprzętowe i warsztatowe a nade wszystko stała kadra to podstawowe atuty firmy pozwalające prowadzić sprawnie i szybko skomplikowane wielobranżowe przedsięwzięcia budowlane.

Potwierdzone to zostało wdrożeniem i doskonaleniem systemu zarządzania jakością na zgodność z normami ISO  jak również zdobytymi certyfikatami.

Podstawowa działalność firmy związana jest z realizacją obiektów budowlanych dla różnych branż przemysłowych.

CONDIX zdobył ogromne doświadczenie w realizacji zadań zarówno inwestycyjnych jak i modernizacyjnych dla cukrownictwa, papiernictwa (m. in. fabryki Maltadecor w Poznaniu, ICT w Kostrzynie n. Odrą), w zakładach przetwórstwa drzewnego (Zakłady Frantschach w Świeciu n. Wisłą), budowie stacji paliw (Shell), w energetyce (m.in. kocioł fluidalny dla PEP w Świeciu nad Wisłą, w przemyśle maszynowym i metalowym (koncerny GESTAMP, GONVARRI, GESCRAP we Wrześni, THYSSEN KRUPP ENERGOSTAL w Dąbrowie Górniczej i Poznaniu czy Huta Aluminium w Koninie).

Firma współpracuje na zasadach partnerskich z liczącymi się na rynku firmami branżowymi w zakresie dostaw technologii, materiałów czy poszczególnych usług.

PROMET–BIN BORUCKI Sp. J. (http://budownictwostalowe.pl/) to 26 lat ciągłego rozwoju, doświadczeń i ponad 40 stałych poważnych klientów z różnych branż przemysłowych.

PROMET-BIN BORUCKI na rynku budowlanym działa od ponad 26 lat. Od początku zajmuje się budowaniem obiektów stalowych z lekką obudową wykonaną z płyty warstwowej i elewacji ozdobnych z elementów stalowych. Specjalnością firmy są wysokospecjalistyczne hale produkcyjne i magazynowe wykorzystywane głównie przez przedsiębiorstwa z branży spożywczej. PROMET –BIN BORUCKI wykonuje komory przechowalnicze z kontrolowaną atmosferą i obiekty inertyzowane. Realizuje również prace na obiektach handlowych oraz montujemy hale przesuwne dla przemysłu stoczniowego. Posiada też doświadczenie w termomodernizacji obiektów typu LIPSK zawierających azbest.

Dzięki wykwalifikowanej i doświadczonej załodze ekspertów oraz nowocześnie wyposażonemu zapleczu, firma profesjonalnie i terminowo realizuje zadania. Gwarantuje generalne wykonawstwo w zakresie inwestycji takich jak modernizacja elewacji budynków użyteczności publicznej czy obiektów przemysłowych z płyt warstwowych. Projektując i budując PROMET –BIN BORUCKI stawia na jakość i innowacyjność – każdy obiekt spełnia standardy obowiązujące w branży.

Firma może poszczycić się gronem stałych klientów, którzy wracają z nowymi inwestycjami, co czyni przedsiębiorstwo godnym zaufania partnerem biznesowym.