Aktualności

TRZYDZIESTOLECIE FIRMY MATBET

29.05.2018

W Hotelu HP Park odbył się jubileusz z okazji trzydziestolecia firmy Matbet. Gospodarz imprezy – Tomasz Banaszyk wraz z małżonką Anitą i dziećmi: Agatą, Nastazją i Mateuszem, witał wszystkich gości prezentami, którymi goście byli obdarowywani pod koniec uroczystości. Specjalnie przygotowana na tę okazję „ścianka” umożliwiała zrobienie pamiątkowej fotografii z prezesem.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili; liczne grono przedstawicieli firm, przedsiębiorstw i spółek współpracujących z firmą Matbet, nie zabrakło oczywiście przyjaciół i pracowników firmy na czele z seniorem rodu Tadeuszem Banaszykiem, który założył firmę w 1987.
Ponadto na jubileuszu bawili się również Jan Grabkowski – Starosta Poznański, Tadeusz Czajka – Wójt Gminy Tarnowo Podgórne, dr inż. Zenon Kierczyński z Wielkopolskiej Izby Budownictwa, Dyrektor Wielkopolskiego Klubu Kapitału Henryk Judkowiak oraz prof. dr hab. inż. Józef Jasiczak z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.
Po oficjalnych powitaniach oraz życzeniach od gości, prezes Tomasz Banaszyk, w swoim przemówieniu podziękował pracownikom, rodzinie, a także kontrahentom za wieloletnie zaufanie i współpracę. Żartobliwie opowiedział o czasach przeszłych oraz o początkach firmy, a na końcu złożył wszystkim życzenia. Jako podsumowanie został wyświetlony film w ciekawy sposób ukazujący pracę w firmie.
Całą uroczystość prowadził znakomity konferansjer Sławomir Weihs, który umilał zgromadzonym gościom czas występami grupy tanecznej Fabulous Anima. Do uroczystości przygrywał także znakomity saksofonista Jan Adamczewski. Jednak największą atrakcją, gościem specjalnym, który rozbawił swoim występem jubileusz, był znakomity aktor i komik – Cezary Pazura.
Na sam koniec zostały wylosowane specjalne nagrody od marki Matdeco, która jest nową linią produkcyjną firmy Matbet, zajmującą się elementami z betonu architektonicznego. Na ekranach przez całą uroczystość były wyświetlane unikatowe zdjęcia z 30 lat firmy Matbet.
Jubileusz trzydziestolecia firmy Matbet był wspaniałym podsumowaniem przeszłych lat i otwarciem się na to co nowe i przyszłe. W rodzinnej, przyjacielskiej atmosferze wszyscy bawili się wspaniale.

Z historii firmy

Firma MATBET powstała w grudniu 1987 roku jako prywatne przedsiębiorstwo produkcyjne, którego właścicielem do 2002 był Tadeusz Banaszyk, natomiast w 1989 roku została utworzona firma Matbet-Bis, a jej właścicielem został syn – Tomasz Banaszyk , obecnie zarządzający całością. Na początku 2005 roku, w związku z dalszym rozwojem produkcji, Tomasz Banaszyk powołał do życia oddział Matbet Beton. Do ważnych faktów z rozwoju firmy zaliczyć należy wprowadzenie w 2015 roku nowej linii produkcyjnej – Perfect. Jest to system studni monolitycznych, austriackiej firmy Schlusselbauer, oparty na betonie samo zagęszczanym SCC. W tym samym roku firma zaczęła również produkcje elementów z betonu architektonicznego pod nazwą MATDECO (www.matdeco.pl), która tworzy nowe, coraz śmielsze produkty zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz. Firma z siedzibą w Sadach pod Poznaniem to nowoczesny, w pełni skomputeryzowany zakład, który produkuje elementy systemu Matbet do kanalizacji: kręgi, rury, komory, jak i elementy drobne – płyty, przykrywy itp. oraz małą architekturę.

Link do filmu promującego 30 lecie Matbetu:

https://www.youtube.com/watch?v=Hz0b7AVDVt8&feature=youtu.be