Aktualności

VI Gala Fundacji Orła Białego – dr inż. Marian Nickel nagrodzony statuetką Orła Białego

26.06.2017

Podczas uroczystej gali na rydzyńskim zamku Fundacja Orła Białego nagrodziła 15 laureatów statuetkami Godła Promocyjnego Fundacji Orła Białego. Otrzymali je wybitni samorządowcy i przedsiębiorcy, ludzie kultury, sportu i społecznicy.

W ich gronie znalazł się członek rady Wielkopolskiej Izby Budownictwa dr inż. Marian Nickel – twórca Nickel Technology Park Poznań Sp. z o. o. Gratulujemy!

Gala, zorganizowana już po raz szósty, odbyła się w piątek, 9 czerwca 2017 r., w sali balowej Zamku w Rydzynie. Przybyli na nią laureaci wyłonieni przez Kapitułę Fundacji Orła Białego, liczne grono zaproszonych gości, a wśród nich laureaci z poprzednich lat, przedstawiciele władz samorządowych Leszna oraz gmin i powiatów Śremu, Kościana i Rawicza.
Uroczystość rozpoczęła się od uczczenia pamięci Zbigniewa Wodeckiego minutą ciszy. Ten wielki artysta otrzymał statuetkę Orła Białego dwa lat temu, podczas uroczystej gali w Pałacu Działyńskich w Poznaniu.
Po powitaniu przybyłych gości, głos zabrał prezes Fundacji Orła Białego Jan Ludwiczak. W swoim wystąpieniu powiedział: - Nie mają dla nas znaczenia zapatrywania czy poglądy polityczne osób, które nagradzamy. Szanujemy je, ale nie są one dla nas kryterium, według którego oceniamy ludzi. Dla nas ważne jest, by te osoby wyróżniały się spośród innych swoją twórczą pracą i dokonaniami, które mogą być przykładem i wzorem dla innych. Z których możemy być po prostu dumni…”

W części artystycznej gali wystąpiła krakowska grupa „Pod budą” z Andrzejem Sikorowskim. Artyści zaprezentowali publiczności swoje największe przeboje, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem przez widownię.

Uroczystą galę zakończył bankiet.

Pozostali laureaci tegorocznej edycji:
1. Franciszek Pieczka - wybitny aktor teatralny i filmowy.
2. Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego;
3. Firma Kaczmarek Malewo Spółka Jawna;
4. Adam Małysz – wybitny polski sportowiec.
5. Siostra Małgorzata Chmielewska – przełożona Wspólnoty „Chleb życia”;
6. Wadim Tyszkiewicz- Prezydent Nowej Soli;
7. Gen. pilot Mirosław Hermaszewski – pierwszy polski kosmonauta;
8. Firma Logis Sp. z o.o. Komorniki;
9. Bogdan Królik – właściciel firmy i hurtowni ogrodniczej w Chrzypsku Wielkim;
10. Aleksander Doba – polski podróżnik, kajakarz, który dwukrotnie pokonał Atlantyk na kajaku;
11. Firma Dawtona Sp. z o. o. Błonie k. Warszawy
12. Janusz Żmurkiewicz – Prezydent Świnoujścia;
13. Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” SA;
14. Andrzej Sikorowski- piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta, lider grupy „Pod Budą”.