Aktualności

POZBUD WCHODZI W DEWELOPERKĘ

25.02.2016

Członek Izby – firma POZBUD T&R SA (www.pozbud.pl)  do tej pory zajmująca się produkcją okien, drzwi i podłóg oraz generalnym wykonawstwem, będzie inwestować w nieruchomości w celu ich dalszej sprzedaży.

POZBUD podpisał z firmą 3DOM umowę w sprawie zakupu nieruchomości położonej w Poznaniu, obręb Strzeszyn, gmina M. Poznań, powiat M. Poznań, składającej się z dwóch niezbudowanych działek o łącznym obszarze 1,8751 ha. Zapłaci za nią 11,1 mln zł netto. Transakcja ma być sfinalizowana do 4 marca ze środków własnych spółki.

Nabywana nieruchomość jest ona zlokalizowana w jednej z najatrakcyjniejszych dzielnic Poznania w pobliżu Jeziora Rusałka oraz Jeziora Strzeszyńskiego. Obszar ten należy do najbardziej prestiżowych lokalizacji cechujących się bliskością centrum stolicy Wielkopolski oraz atrakcyjnymi terenami zielonymi.

Na kupowanej nieruchomości POZBUD planuje realizację przedsięwzięcia deweloperskiego pod nazwą Apartamenty Strzeszyn. Powstaną gam budynki wielorodzinne wraz z garażami i usługami. Powierzchnia użytkowa mieszkań do zrealizowania w ramach tej inwestycji wyniesie około 13 tys. m2. Średnia cena 1 2 ma wynosić 6,2 tys. zł, co daje wartość inwestycji na poziomie 81 mln zł.
POZBUD dysponuje doświadczeniem w branży budowlanej, w tym także w zakresie projektów realizowanych dla firm deweloperskich. Inwestycja w Poznaniu ma być początkiem rozwoju w segmencie budownictwa mieszkaniowego w najbliższych latach.