Aktualności

ATANER LAUREATEM NAGRODY ARCHITECTUS CIVITATIS NOSTRAE

04.02.2016

Architectus civitatis nostrae - Budowniczy naszego miasta – to nowa nagroda prezydenta miasta Poznania dla najlepszych przedsiębiorców realizujących inwestycje mieszkaniowe na terenie stolicy Wielkopolski.
Kapituła nagrody, w skład której wchodzą przedstawiciele Rady Miasta Poznania, organizacji przedsiębiorców, stowarzyszeń architektów i urbanistów, wyższych uczelni oraz organizacji i miejskich ruchów społecznych zdecydowała się uhonorować firmę Ataner Sp. z o. o. (www.ataner.pl) – członka Wielkopolskiej Izby Budownictwa.

Podczas uroczystości otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak wraz ze swoim zastępcą Maciejem Wudarskim wręczył nagrodę Architectus civitatis nostrae prezesowi zarządu firmy Ataner Sp. z o. o. Ryszardowi Szulcowi, któremu towarzyszyli zastępcy prezesa zarządu: Paweł Szkudlarek i Wojciech Szała.

Nagroda, która będzie przyznawana co dwa lata, została ustanowiona dla najlepszych przedsiębiorców realizujących inwestycje mieszkaniowe - budynki i osiedla na terenie Poznania. Jej celem jest wyróżnianie firm, które swą działalnością skutecznie zachęcają do zamieszkania w granicach miasta. Nagroda ma zwrócić uwagę na  sprawność organizacyjną, rzetelność i uczciwość, a także troskę o dobro wspólne.

Przeciwdziałanie wyludnianiu się miasta to nasze największe wyzwanie - mówił Maciej Wudarski, wiceprezydent Poznania, wręczając nagrodę. Budownictwo mieszkaniowe ma tutaj kluczowe znaczenie. Przedsiębiorcy realizując je podejmują ryzyko. Chcemy ich nagradzać.

Ataner jest z nami od 25 lat - dodał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Jego udział w tym, co po sobie zostawimy, jest niezaprzeczalny.

Kapituła uhonorowała Spółkę Ataner w szczególności za zespół mieszkaniowy Polanka 2, kamienicę u zbiegu ulic Kasprzaka i Sczanieckiej oraz inwestycję przy ul. Gen. Kutrzeby. Doceniła też jakość i rzetelność tych realizacji.

Do tej pory wybudowaliśmy blisko 8 tysięcy mieszkań, w których mieszka ponad 20 tysięcy osób - powiedział prezes Ryszard Szulc. Ta nagroda jest dla nas zachętą, by dalej budować Poznań, tak jak robimy to już od 25 lat.

Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Zdjęcia 1/4 - 3/4, fot. UMP, zdjęcie 4/4 - ATANER.