Aktualności

OPINIA

Rozprzestrzenianie się koronawirusa rodzi fatalne skutki dla biznesu. Dlatego też branża budowlana, tak jak i wszyscy przedsiębiorcy, z niecierpliwością czekała na rządowe propozycje pomocy dla biznesu. Niestety, przygotowany przez rząd pakiet nie odpowiada na oczekiwania przedsiębiorców. Dlaczego?

» czytaj więcej

13 marca 2020 r. w Głosie Wielkopolskim ukazał się wywiad z Markiem Szczęsnym, prezydentem Wielkopolskiej Izby Budownictwa na temat prac nad nowelizację ustawy deweloperskiej zatytułowany Znowelizowana ustawa deweloperska: lepiej ochroni klientów czy podniesie ceny?
Zapraszamy do lektury.

» czytaj więcej

UWAGA!

Ze względu na zagrożenie koronawirusem spotkanie przekładamy na później.
O nowym terminie powiadomimy ze stosownym wyprzedzeniem.
Przepraszamy.
Jesteśmy przekonani, że nasza decyzja spotka się ze zrozumieniem z Państwa strony.


16 marca 2020 roku odbędzie się spotkanie otwarte przedsiębiorców i samorządów gospodarczych z Władysławem Kosiniakiem Kamyszem – kandydatem na prezydenta RP.

» czytaj więcej

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci 26 lutego 2020 r. Jacka Cenkiela, cenionego menedżera i działacza samorządu gospodarczego zasłużonego dla branży budowlanej.

» czytaj więcej

Po uchwaleniu ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym każda kwota wpłacona na otwarty rachunek powierniczy będzie wiązała się z koniecznością wpłacenia przez dewelopera składki do funduszu gwarancyjnego w wysokości do 3 procent. Poza tym banki będą miały większą swobodę we wstrzymywaniu wypłat kolejnych transz na rachunek dewelopera. W konsekwencji nastąpi wzrost cen mieszkań. UOKiK wprawdzie zapewnia, że to uzasadniony koszt ochrony konsumentów, ale konsekwencje mogą być bolesne.

» czytaj więcej

Strona 1 z 27 >>>