REMMERS OD 20 LAT W POLSCE

Firma Remmers została założona w 1949 roku w Löningen przez Bernharda Remmersa. Przez cały okres swego istnienia Remmers rozwija się i ulepsza zarówno technologie, jak i produkty w zakresie ochrony i renowacji budowli, lakierów do przemysłu meblarskiego, środków ochrony drewna, jak również powłok posadzkowych. W Polsce spółka córka Remmers została założona w 1996 roku w Szczepankowie, jednak w 2000 roku została przeniesiona do Tarnowa Podgórnego, gdzie funkcjonuje do dziś. Firma Remmers w czasie dwudziestoletniej obecności na polskim rynku wspomagała swoim doświadczeniem w zakresie konserwacji zabytków wiele prac renowacyjnych, a także innowacyjnych projektów. Remmers to także przemysłowe systemy lakiernicze 3H-Lacke, do których należą lakiery rozpuszczalnikowe, wodne oraz UV.

W ofercie firmy Remmers są także produkty do renowacji drewna. Firma poszczycić się może bogatą gamą lazur, bejc oraz lakierów. Jednym z najważniejszych elementów produkcji okien i drzwi drewnianych są innowacyjne, wyznaczające przyszłościowe kierunki technologiczne, powłoki z serii Induline Premium Coatings. Dzięki tym niezawodnym systemom powstają eleganckie i nadzwyczaj trwałe okna i drzwi. Induline Premium Coatings oparte na najnowocześniejszych surowcach, spełniają najwyższe standardy jakościowe.

Kolejnym sektorem, z którego słynie firma, są systemy ochrony posadzek (przemysłowe, parkingowe, dekoracyjne). Są to powłoki żywiczne, które zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników, jak również powłoki antypoślizgowe, które nie tylko łączą ze sobą funkcjonalność, wytrzymałość mechaniczną, ale także walory estetyczne. Remmers w swojej ofercie posiada także powłoki odprowadzające ładunki elektrostatyczne. W miejscach w których nie mogą występować nawet najmniejsze ładunki elektryczności statycznej, zastosowanie znajdują posadzki Remmers, spełniające normę ESD.

W tym roku firma Remmers obchodzi dwudziestolecie działalności na polskim rynku. Lata doświadczenia i pracy nad ulepszeniem innowacyjności materiałów zaprocentowały zaufaniem oraz tym, że dla produktów Remmers najlepszą reklamą są obiekty, które zostały przy ich pomocy zrealizowane.