c

PRODUKTY I TECHNOLOGIE FIRMY REMMERS DOBRZE SŁUŻĄ POLSKIM ZABYTKOM I NOWYM OBIEKTOM

Firma Remmers przy użyciu swoich produktów oraz technologii przywracała i przywraca zabytkom blask, a przez swoją działalność staje się swoistym mecenasem sztuki. Do tych obiektów należą między innymi: Sagrada Familia w Barcelonie, świątynia Hatszepsut w Luksorze, gmach Reichstagu w Berlinie, świątynie Angkor w Kambodży.

Remmers przy pomocy swoich innowacyjnych materiałów wspiera także renowację i odnowę zabytków w Polsce. Do obiektów, którym technologie Remmers pomogły przywrócić dawną świetność, należą między innymi fasada i piwnice pałacu wielkich mistrzów w zamku krzyżackim w Malborku. Przy użyciu materiałów Remmers została odnowiona elewacja, wykonano wzmocnienie kamienia i cegły, a także wewnątrz zamku odnowiono piwnice i zakonną infirmerię. Nową jakość zyskał także pałac Czartoryskich w Puławach, gdzie wykonano hydroizolację, a także zakonserwowano elewację. Przy tych pracach zastosowano wiele produktów firmy Remmers takich, jak Kiesol, K2 Dickbeschichtung, Sulfatexschlamme czy Vorspritzmörtel. Do ciekawszych obiektów referencyjnych, które mogą cieszyć oko należy zamek Hochbergów i stajnie książęce w Pszczynie, w których wykonano konserwację elewacji, jak również hydroizolację fundamentów. Najbardziej prestiżową realizacją są trwające od lat prace konserwatorskie na Zamku Królewskim na Wawelu, gdzie została wykonana renowacja elewacji z zastosowaniem tynku renowacyjnego Sanierputz stara biel. Stosując kompleksową technologię Remmers służącą konserwacji cegły i kamienia, wykonano konserwację kamieniarki oraz ceglanych fortyfikacji złożonych z baszt i murów obwodowych.


Zamek w Malborku

Budynki, które odrestaurowywane są przy użyciu technologii i produktów Remmers, to nierzadko obiekty sakralne, mające wiele detali, którym trzeba poświęcić szczególną uwagę. Takim przykładem może być Kaplica Zygmuntowska na Wawelu – najlepszy przykład renesansu włoskiego na północ od Alp, gdzie podczas konserwacji wnętrza zastosowano preparaty do konsolidacji kamienia Remmers KSE 500 STE oraz farby krzemoorganiczne Historic Lasur.


Pałac Czartoryskich w Puławach

Innym przykładem możliwości stosowania technologii Remmers w tym obszarze jest konserwacja elewacji i krypt a także kompleksowa rewaloryzacja katedry p.w. św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie. Podczas prac przy elewacjach zastosowano urządzenie Remmers Rotec do delikatnego czyszczenia elewacji ceglanej a następnie preparaty do wzmocnienia lica cegieł KSE 300, zaprawy barwione Restauriermörtel do uzupełnienia ubytków oraz zaprawy Fugenmörtel do spoinowania. W kryptach kościoła, które udostępniono zwiedzającym zastosowano szlamy izolacyjne Sulfatexschlämme oraz tynki renowacyjne Sanierputz stara biel, do osuszenia ścian piwnic, w których pochowano wielu sławnych Polaków. W części muzealnej kompleksu budynków katedry znalazł zastosowanie system docieplenia ścian od wewnątrz, bez zmiany wyglądu elewacji zabytkowych budynków Remmers iQ-Therm.
Obiekty referencyjne Remmers to nie tyko zabytki, miejsca historyczne, ale też nowo powstające budynki mieszkalne i biurowe, centra handlowe, obiekty sportowe i rekreacyjne.


Zamek Hochbergów w Pszczynie

Pośród wielu obiektów sportowych, które realizowane są przy zastosowaniu produktów i technologii Remmers, jest powstały na Kamionku w Warszawie, na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012 Stadion Narodowy. Ze względu na skomplikowane warunki geologiczne i wodne w miejscu lokalizacji, obiekt umieszczono ponad 2 tys. żelbetowych pali o średniej długości 32 m i średnicy od 80 do 120 cm. Dopiero na tak wzmocnionym podłożu układane były fundamenty, stanowiące podstawę dla ścian nośnych. Właśnie przy tych elementach stadionu wykorzystane zostały produkty firmy Remmers. Betonowe elementy zostały najpierw zagruntowane przy pomocy preparatu Kiesol, a następnie nałożono na nie izolacyjną powłokę ze szlamu uszczelniającego Elastoschlämme 2K. Jest to materiał mineralny, uelastyczniony, odporny na zmienne temperatury i promieniowanie ultrafioletowe.
W łódzkim Sterlinga Business Center najnowocześniejszym budynku biurowym w Łodzi, który oferuje 13.400 m2 powierzchni biurowej w standardzie klasy A, rozmieszczonej na 9 kondygnacjach, dzięki użyciu materiałów i technologii Remmers wykonano posadzki żywiczne w obiekcie, na klatkach schodowych i pomieszczeniach technicznych. Posadzki klatek schodowych w budynku wykonano przy użyciu technologii Remmers TL-WD System, posadzki parkingowe – Remmers Ceramfloor System, a posadzki w pomieszczeniach technicznych – Remmers SL-AS System.


Wawel

W Warszawskim Centrum Nauki Kopernik, posadzki wykonane materiałami Remmers pełnią nie tylko użytkową, ale i dekoracyjną funkcję. Ta posadzka to krystaliczna tafla kolorowego szkła z głębią, w której umieszczona jest dobrze widoczna grafika. Podłogi betonowe w pracowniach laboratoryjnych została wykonane metodą bezpyłowego śrutowania. Do zagruntowania wykorzystano żywicę Epoxy ST 100 o dużej wytrzymałości mechanicznej i odporności chemicznej. Warstwa wyrównawcza została wykonana z zaprawy epoksydowej przygotowanej z żywicy Epoxy ST100 i wypełniacza Remmers. Pastelowe tła posadzek w laboratoriach wykonano z barwionej żywicy epoksydowej Epoxy BS 3000. Na tak przygotowaną bazę tło, została naniesiona grafika wykonana techniką drukarską, aby wiernie oddać skomplikowany kształt i kolory. Ostatnim etapem realizacji zadania była nałożenie warstwy lakieru poliuretanowego PUR Aqua Top 2K M, dającego efekt zmatowienia.